Mortoff szakértői tudása egy blog oldalon
A Mortoff nem csak ügyfeleknek kínál folyamat tanácsadást és folyamatautomatizációs megoldásokat, hanem saját folyamatait is állandóan fejleszti. Az egyik példa erre – a sales és HR támogató folyamatok mellett – a kimenő számlázás automatizációs projektje.
Talán nem is kell szakkönyveket felcsapnunk ahhoz, hogy összeszedjünk pár gondolatot arról, mi teheti elégedetté a munkavállalókat és milyen tényezők járulhatnak hozzá a munkahelyi jóllétükhöz. Íme néhány tényező, amire egy munkaadónak mindenképpen érdemes odafigyelni! >
Sütikkel az Interneten mindenhol találkozhatunk. Nem csak weboldalakon, hanem asztali és mobil applikációkban is megtalálhatók, ahol HTTP(S) protokollt használnak. De mik is tulajdonképpen a sütik, milyen előnyöket és veszélyeket rejthetnek, hogyan működnek technikailag és minek köszönhetik 27 éves töretlen népszerűségüket? >>
Ugyan lehetetlen pontosan megjósolni, mit hoz 2022, mi a Mortoffnál rendszereztük saját tapasztaltunkat és globális észrevételeinket, hogy bemutassuk az 5 legfontosabb outsourcing trendet, amely jövőre alakítja ezt az iparágat.
Hogyan működhet egy egész világot kiszolgáló online video streaming szolgáltatás vagy egy egész világra kiterjedő kereskedelmi hálózat? Használhatók az iparban, a gyártásban is hasonló megoldások? Mi a NoSQL adatbázisok előnye? A Big Data csak egy nagy adattömeg lenne?
A cikk technikai bepillantást ad a modern adatbáziskezelés kihívásaiba és lehetőségeibe, az útvonaltervezéstől az internetes keresésekig.
Köztudott tény, hogy a fizikai aktivitás növeli a koncentrációt, a teljesítményt, s nem utolsó sorban a hiányzási mutatók az egészséges életmód mellett csökkenni kezdenek. De mit is jelent egy cég életében a sport és hogyan tehetjük a cégkultúra részévé?
Amikor berobbant a Covid, úgy alakult, hogy kevés kolléga kivételével, mind otthonról kezdtünk dolgozni. Abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy megvolt minden eszközünk arra, hogy gond nélkül kialakítsuk a feltételeket a távoli munkavégzéshez. Itt inkább abból származtak kételyek, hogy a kollégák hogy viselik majd az elszigeteltséget. Mi így oldottuk meg >
A pandémiás helyzet megtanított minden gazdasági szereplőt arra, hogy a rugalmasság egy olyan érték, ami segíthet átvészelni az időszakos nehézségeket. Azok a cégek és szervezetek, akik kellően rugalmasan tudtak reagálni a felmerülő újabb és újabb kihívásokra, sokkal nagyobb valószínűséggel élték túl a válságot és akár erősebbé tudtak válni a nehéz időszakban.
A COVID-19 világjárvány drámai gyorsasággal terjedt el világszerte. Meglepett mindenkit, hogy milyen hirtelen kellett megváltoztatni a munkavégzési szokásainkat. Bár az IT-t a kevéssé érintett szektorok közé szokták sorolni, itt is szelektíven hatott a különféle szolgáltatókra a járvány, illetve az azzal együtt járó gazdasági visszaesés.
Agráriumban tevékenykedő multinacionális ügyfelünk a pénzügyi terület folyamatainak támogatására kérte az alábbi szoftverrobotot, melynek feladata a napi számlázás támogatása adatok begyűjtésével, rendszerezésével, számlák elkészítésével és elektronikus aláírásával, illetve ügyfeleknek való kiküldésével.
Mielőtt elmerülnénk az Ipar 4.0-t körüllengő népszerű kifejezések boncolgatásában, mint prediktív karbantartás, anomália detekció vagy valós idejű adatfeldolgozás – vizsgáljuk meg a szavak mögötti gondolatmenet alapját.
Mitől hangos az erősítő? Mitől torz a gitár? És mégis mi köze mindehhez az IT-nek? Hogy a '90-es évektől napjainkig hová fejlődött a hangtechnika és merre tartunk, cikksorozatunk második részében olvashatjátok.
Kollégáinkkal az alábbi elérhetőségeken veheti fel a kapcsolatot:
Fischl Tamás fejlesztőmérnökkel, a Bosch és az ELTE tudományos munkatársával egy általuk fejlesztett, AI-támogatással működő kicsomagoló robot kapcsán beszélgettünk.