Mortoff szakértői tudása egy blog oldalon
A Python egy sokoldalú programozási nyelv, amit széleskörűen használnak adatelemzési, adatmanipulációs és adatvizualizációs feladatokhoz is. A Power BI alapvetően rendelkezik saját beépített adatfeldolgozási és manipulálási képességekkel, azonban beillesztett Python kódok használatával kiterjeszthetjük az eszköz funkcionalitását és a rugalmasságát. Rövid áttekintésünkben ennek előnyeit és hátrányait vizsgáljuk.
A mai SAP Crystal Reports elődjét (eredeti nevén: Quik Reports) még 1984(!)-ben fejlesztették és az eredeti célja az volt, hogy egy könyvelő programhoz (mai nevén: SAGE) jelentéskészítő alkalmazást fejlesszenek. A program azóta rengeteg felvásárláson ment keresztül az SAP termékcsaládba történő bekerüléséig, de a régmúltra visszanyúló gyökerei ellenére még mindig egy jól használható, egyszersmind kiforrott BI-eszköz.
Többször találkoztunk már olyan esettel, amikor egy-egy hosszú évek óta használt rendszer adatbázisa az idő előrehaladtával egyre inkább fekete dobozzá válik, ami számos okra visszavezethető: hiányos a dokumentáció, túlzottan leterhelt (vagy éppen nem létező) hozzáértő belsős kolléga, nem elérhető fejlesztők. Ebben a cikkünkben bemutatjuk, hogy hogyan szerezhetjük vissza az irányítást az adatbázisok felett és hogyan hozhatunk létre hatékony működést és tervezést ezekben a helyzetekben!
Az SAP BI portfóliója és elődjei évtizedek óta meghatározó szereplői az üzleti intelligencia (BI) világának, melynek közelgő új verziója rég nem látott mértékű átalakulást hoz, így nem árt felkészülten várni az átállást.
Kollégáinkkal az alábbi elérhetőségeken veheti fel a kapcsolatot:
Fischl Tamás fejlesztőmérnökkel, a Bosch és az ELTE tudományos munkatársával egy általuk fejlesztett, AI-támogatással működő kicsomagoló robot kapcsán beszélgettünk.