Epizódok
Legújabb epizódunkban vendégünk Janza Ákos, az AmCham elnöke, aki több mint két évtizedes nemzetközi nagyvállalati tapasztalattal a háta mögött új fejezetet nyit pályafutásában: az MSCI-nál betöltött globális AI transzformációs vezetői szerepe után júliustól a Masterplast transzformációs igazgatójaként folytatja munkáját, immár egy hazai iparvállalat technológiai megújulásáért felelve. Ákos különleges szemszögből látja a technológiai változásokat: egyszerre lát rá a pénzügyi világ, az AI technológia és az ipari digitalizáció szinergiáira. Szerinte, amit ma látunk a mesterséges intelligenciából, az még csak a kezdet. De milyen forgatókönyvek mentén képzelhetjük el a jövőt? Mi is az a produktivitáskutatás, és hogyan változtatja meg a vállalat működését? Milyenek valójában a "dark factory"-k, és mit tanulhatunk a kínai robotizált gyáraktól? És miért döntött úgy, hogy egy 50 milliárd dolláros cég után a hazai iparban építkezik tovább? Egy beszélgetés, amely egyszerre inspiráló, gondolatébresztő és egy kicsit sci-fi is. Tartsatok velünk!
Két évvel ezelőtt már alkalmunk nyílt bepillantani a Continental veszprémi üzemének kulisszái mögé (Passion to win: sikeres digitalizációs projektek a Continentalnál c. epizód, 2025.05.30.), ahol évente 40-50 millió szenzor készül. Óriási mennyiség ez, aminek jelentőségét az is alátámasztja, hogy az európai piacon jelenleg szinte nem találunk olyan autót, amiben ne lenne Veszprémben gyártott érzékelő alkatrész. Vendégeink, Somogyi Péter minőségirányítási és ESH vezető, és Áldott László ellenőrzési és tesztelési csoportvezető mutatják be a digitalizáció gyakorlati oldalát, az ötletmenedzsmenttől a fejlesztések megvalósításán át az egyre komplexebbé váló munkakörökig és a humán erőforrás stratégiai fejlesztéséig. Milyen szerepet játszik a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás a gyár napi működésében? Milyen hatással van a MES rendszer a hatékonyságra és minőségirányításra? És lesz-e helye a humanoid robotoknak egy autóipari multi gyártósorain? Egy inspiráló sztori a jövő gyáráról – Tarts velünk!
Magyarországon a NIS2 irányelveknek való megfelelés egyre aktuálisabbá válik, de vajon hogy állunk a bevezetésével? Ebben az epizódban Agárdy Balázs, a próbaauditokat és NIS2-felkészítéseket is végző Deloitte Magyarország IT Kockázatkezelési üzletágának senior menedzsere segít eligazodni az új kiberbiztonsági szabályozás útvesztőjében. A szabályozás már nem csupán a kritikus infrastruktúra szereplőit érinti, hiszen az élelmiszeripar és a gyártás is bekerült a törvény hatálya alá. Hogyan érdemes rá felkészülniük a cégeknek? Milyen buktatók és jó gyakorlatok figyelhetők meg a próbaauditok során? Miért kulcsfontosságú a beszállítók és harmadik felek megfelelő kezelése? És mit vár Balázs az őszi időszaktól, amikor sok, most még halogató cég tart majd igényt az összesen 10 auditor munkájára? Az epizódból – sok egyéb kérdés mellett – ez is kiderül! Tartsatok velünk!
Epizódunk apropója az NVIDIA vezérigazgatójának, Jensen Huangnak a 2025-ös CES konferencián elhangzott előadása, amelynek kapcsán most Galambos Péterrel, az Óbudai Egyetem innovációért felelős rektorhelyettesével kíséreltük meg feltérképezni az AI és a robotika jövőjét. Péter már visszatérő vendégünk a Backstage-ben, aki most is a tőle megszokott alapossággal és széleskörű rálátással mesélt nekünk az ágens alapú (agentic) és a fizikai generatív AI-ról, humanoid robotokról, az informatika és az ipari automatizálás jövőjéről, és még a Butleri Dzsihadról is. Tartsatok velünk!