Mortoff szakértői tudása egy blog oldalon
A mesterséges intelligencia (AI) egyre nagyobb szerepet játszik a szoftverfejlesztésben és a tesztelésben, megkönnyítve és felgyorsítva számos feladatot. Az AI képes automatizálni a tesztek létrehozását, optimalizálni a tesztelési lefedettséget, és segíteni a hibák gyors felismerésében. Azonban, bármennyire is fejlett legyen az AI, nem tud mindent megoldani a tesztelési folyamatokban. Számos terület van, ahol az emberi szakértelem és megítélés továbbra is nélkülözhetetlen.
A szoftverfejlesztés világában az AI (mesterséges intelligencia) egyre inkább beépül a mindennapi folyamatokba, és nem kivétel ez alól a teszt automatizálás sem. Az AI-alapú tesztelés lehetőséget nyújt arra, hogy a QA (minőségbiztosítás) szakemberek gyorsabban, pontosabban és hatékonyabban végezzék munkájukat. Az alábbiakban bemutatunk néhányat a legnépszerűbb AI teszt automatizáló eszközök közül, amelyek átalakítják a szoftvertesztelés világát.
Az AI technológiák rohamos fejlődésével egyre több vállalat és szervezet dönt úgy, hogy saját szervereken futtatja mesterséges intelligencia megoldásait. Az on-premise AI rendszerek számos előnyt kínálnak, például nagyobb adatbiztonságot, testreszabhatóságot és költséghatékonyságot.
A mesterséges intelligencia (AI) térnyerése a szoftverfejlesztésben vitathatatlan, és a .NET platform sem maradhat ki ebből a forradalomból. Az ML.NET egy Microsoft által fejlesztett nyílt forráskódú gépi tanulási keretrendszer, kifejezetten a .NET fejlesztők számára készült, hogy gépi tanulási képességeket integrálhassanak meglévő és új alkalmazásaikba.
Kinek nem jutott még eszébe, hogy a ChatGPT-vel készítsen el egy válaszlevelet vagy egy jelentést a főnökének? Vajon van olyan diák, aki nem készítené el a házi feladatot, vagy az egyetemi beadandókat vele? No és erről mi a véleményük az oktatóknak? Pár hónapja, 2024 január végén szerveztünk egy workshopot hat magyar egyetem részvételével a (generatív) AI egyetemi oktatásra gyakorolt hatásairól.
Ipar 4.0-val foglalkozó podcast-sorozatunkban a gyártó és szolgáltató szektor különböző területein dolgozó szakembereket kérdeztünk arról, szerintük milyen kihívások és trendek fogják meghatározni a 2023-as esztendőt.
A különböző kutatóintézetek (Gartner, IDC, Forrester stb.) minden évben előállnak különböző listákkal, amelyek meghatározzák, hogy a következő években várhatóan mik lesznek a globális trendek. Nyilván a különböző régiók nagyjából követik a világszintű trendeket, de vannak mindig lokális specialitások. Nézzük meg röviden, szerintünk mi várható a mi régiónkban, kiemelve az 5 legjellemzőbb folyamatot, amelyek a piacot érintik.
Kollégáinkkal az alábbi elérhetőségeken veheti fel a kapcsolatot:
Fischl Tamás fejlesztőmérnökkel, a Bosch és az ELTE tudományos munkatársával egy általuk fejlesztett, AI-támogatással működő kicsomagoló robot kapcsán beszélgettünk.